Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku 2025/2026
13.03.2025
Terminy rekrutacji na rok szkolny 2025/2026
13.03.2025
Elbląska wywiadówka
12.03.2025
Wyjazd grup Robotyka i Programowanie
- Uczniowie dwóch grup Robotyka i programowanie w ramach projektu „Szkolna Trampolina Sukcesu” uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kortosfera w Olsztynie.
11.03.2025
Zapraszamy do konkursów z okazji Dnia Św. Patryka
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA, PATRONA IRLANDII
- Konkurs na plakat „Symbole Dnia Świętego Patryka” dla klas 1-3
- Konkurs na plakat o wybranym kraju anglojęzycznym dla klas 4-8
TERMIN DOSTARCZENIA PRAC: 19.03.2025
REGULAMINY OBU KONKURSÓW ZNAJDZIESZ PONIŻEJ
07.03.2025
Konkursy KO
W dniu dzisiejszym nasi uczniowie rozpoczynają zmagania w etapach wojewódzkich konkursów przdmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Rozpoczynamy konkursem z matematyki, w którym wezmą udział: Ewa Ruśniak, Patrycja Socha oraz Szymon Jędryczko. Przed Szymonem jeszcze zmagania w konkursie z fizyki, historii oraz geografii. Do konkursów uczniów przygotowywali: pani Wiesława Hulanicka, Marta Matak oraz pan Waldemar Nisiewicz. Trzymamy kciuki!!!!
06.03.2025
Realizacja projektu STS
Grupa Odkrywczy artysta klas VII-VIII w ramach projektu Szkolna Trampolina Sukcesu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na lata 2021- 2027. Program regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021 - 2027 uczestniczyła w trzech z dziesięciu warsztatach teatralnych realizowanych w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
03.03.2025
Konkurs recytatorsko-wokalny dla kl. 0-III"Poezja i piosenka dziecięca o tematyce wiosennej"
Regulamin konkursu recytatorsko-wokalnego dla klas 0-III
„Poezja i piosenka dziecięca o tematyce wiosennej”
Ważnym celem w edukacji polonistycznej jest uświadomienie uczniom roli języka, jako porozumiewania się z innymi ludźmi oraz ćwiczenie pamięci i wyobraźni. Zdobycie umiejętności wypowiadania się jest czynnością długotrwałą, wymagającą urozmaiconych i systematycznie prowadzonych ćwiczeń, ciekawych zajęć i atrakcyjnych konkursów motywujących uczniów do wypowiadania się poprawnie pod względem dykcji. Taką możliwość daje konkurs recytatorski i piosenki, w którym uczniowie mają możliwość uczenia się atrakcyjnych, rymowanych utworów. Mają też wówczas możliwość wypowiadania się i występu przed publicznością, uczą się właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Konkurs kierowany jest do dzieci z Przedszkola w Młynarach oraz kl. I-III szkoły podstawowej w Młynarach.
1. Przewidywany termin realizacji- w tygodniu 21 marca 2025r. (konkurs z okazji I Dnia Wiosny), dokładny termin będzie podany bliżej I Dnia Wiosny w zależności od organizacji tego dnia przez szkołę i przedszkole.
2.Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach-
I etap – eliminacje klasowe:
Wychowawcy klas wybierają po 3-5 uczniów z klasy i podają nazwiska do organizatorów do
19 marca 2024r.(środa). Następnie uczniowie wspólnie z wychowawcą lub rodzicami przygotowują jeden dowolny wiersz lub piosenkę z poezji dziecięcej o tematyce wiosennej. Klasy O-I minimum 2 zwrotki utworu(8 wersów lub więcej), klasy II-III 3 zwrotki (minimum 10 wersów) lub więcej. Uczniowie w tym etapie otrzymują od wychowawców ocenę celującą za przygotowanie utworu na pamięć.
II etap- eliminacje szkolne:
W tym etapie biorą udział uczniowie klas 0-III, po 3-5 uczniów z każdej klasy. Podczas recytacji lub śpiewu uczniowie mogą wspomagać się gestem, mimiką, ruchami, przebraniem. Uczestnik ,który zdecyduje się na piosenkę, powinien do organizatorów dostarczyć wcześniej(najpóźniej dwa dni przed terminem) podkład muzyczny drogą elektroniczną lub na pendrive celem sprawdzenia jego działania. Konkurs będzie oceniany w kategorii kl. O-I oraz II-III, odrębna kategoria z piosenką. Konkurs będzie oceniać komisja w składzie:
- dyrektor/wicedyrektor
-logopeda;
- pedagog;
- nauczyciel biblioteki.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych-kl. O-I i II-III. Ogłoszenie wyników zostanie umieszczone na stronie szkoły. Na uczniów czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Organizator- Wioletta Kisiel, Renata Citowicz
03.03.2025
Konkurs ekologiczny dla kl. I-VIII "Zrób coś przydatnego z czegoś do niczego"
Regulamin konkursu przyrodniczego
„Miłośnicy przyrody- każdy człowiek wie, jak śmieci segreguje się” w tym roku pod hasłem „ Zrób coś przydatnego z czegoś do niczego”
Konkurs kierowany jest do wszystkich chętnych uczniów z kl. I-VIII . Dni są jeszcze chłodne a wieczory jeszcze długie, więc proponujemy konkurs ,w którym można pomajsterkować i z czegoś co wydawałoby się jest do wyrzucenia zrobić coś przydatnego np.: w związku z tym, że zbliżają się święta wielkanocne to może to być dekoracja świąteczna, przybornik szkolny, świecznik z butelek plastikowych, siedzisko, stolik ze starej opony , zabawki dla małych dzieci z zakrętek plastikowych, ozdoby ścienne, biżuterie itp. A przy okazji pomożemy przyrodzie i zmniejszymy ilość śmieci i odpadów. Liczymy na Waszą kreatywność i wspaniałe pomysły. Dopuszczalne są prace indywidualne lub w parach(może być praca wspólna z członkiem rodziny-prośba o dopisek z kim). Nagrody rzeczowe będą wręczane w następujących kategoriach wiekowych- kl. I-III, IV- VI, VII-VIII.
I. Cele konkursu:
- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody i zachęcanie do zachowań proekologicznych;
- podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów na temat prawidłowego gospodarowania odpadami;
- pozyskiwanie surowców wtórnych;
-
rozwijanie wyobraźni i kreatywności;
-
rozwijanie umiejętności manualnych.
Prace należy składać do organizatorów-sala nr 25 lub 13 w terminie do 15 kwietnia 2025r. Zachęcamy do udziału!
Organizatorzy:
Wioletta Kisiel
Izabela Guzicz
-
02.03.2025
80-lecie Szkoły Podstawowej w Młynarach
27.02.2025
KTO PRACUJE W BIBLIOTECE?
W czwartek 27 lutego szkolną bibliotekę odwiedzili mili goście – grupa „Jeżyki” z p. Arlettą Szatkowską i p. Justyną Świdwą z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Młynarach. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy bibliotekarza oraz dowiedziały się, jak powstawały pierwsze książki i, kiedy pojawiły się pierwsze biblioteki na świecie. W trakcie zajęć maluchy z zaciekawieniem oglądały różne książki, zadawały pytania, a także z zaangażowaniem wykonały przygotowane dla nich zadania. Na koniec spotkania otrzymały drobne upominki – zakładki do książek i kolorowanki ulubionych postaci z bajek (Kot w butach był faworytem 😊).
Wizyta przedszkolaków przebiegła w przyjaznej atmosferze, przemiłym gestem był podarowany pani Beacie przez dzieci kubek z logiem Przedszkola.
W czwartek 27 lutego szkolną bibliotekę odwiedzili mili goście – grupa „Jeżyki” z p. Arlettą Szatkowską i p. Justyną Świdwą z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Młynarach. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy bibliotekarza oraz dowiedziały się, jak powstawały pierwsze książki i, kiedy pojawiły się pierwsze biblioteki na świecie. W trakcie zajęć maluchy z zaciekawieniem oglądały różne książki, zadawały pytania, a także z zaangażowaniem wykonały przygotowane dla nich zadania. Na koniec spotkania otrzymały drobne upominki – zakładki do książek i kolorowanki ulubionych postaci z bajek (Kot w butach był faworytem 😊). Wizyta przedszkolaków przebiegła w przyjaznej atmosferze, przemiłym gestem był podarowany pani Beacie przez dzieci kubek z logiem Przedszkola.